Jäätmejaam on suletud 31.12 ja 01.01 Head vana aasta lõppu ja kohtumiseni uuel aastal!

Keila jäätmejaam on 23.-24. juunil suletud. 22. juunil avatud 10.00-18.00 ja laupäeval, pühapäeval 10.00-14.00.

Soovime teile head võidupüha ja jaanipäeva!

Homme, 24. veebruaril on Keila jäätmejaam suletud.

Head Eesti Vabariigi aastapäeva!

23.12 AVATUD kell 10.00-18.00

24.12 SULETUD

25.12 SULETUD

26.12 SULETUD

27.12 SULETUD

28.12 SULETUD

29.12 AVATUD kell 10.00-18.00

30.12 AVATUD kell 10.00-18.00

31.12 AVATUD kell 10.00-18.00

01.01 SULETUD

02.01 SULETUD

03.01 SULETUD

04.01 SULETUD

05.01 AVATUD kell 10.00-18.00

Jätkub tavapäraselt- kolmapäevast reedeni avatud kell 10.00-18.00 ja laupäevast pühapäevani 10.00-15.00. Esmaspäeval ja teisipäeval suletud.

Keila linna  jäätmejaam Uus- Paldiski tee 6 võtab jõulukuuski vastu tasuta. Palume kuusepuu võimaluse korral tükeldada ning kokku pakkida.

Okastega jõulukuused paigaldatakse  töötlemata puidu hulka. Enne puu üleandmist veenduge, et kuusel oleksid eemaldatud kõik ehted ja muud kaunistused. 

Jäätmejaam on avatud kolmapäevast reedeni kell 10.00 – 18.00

Laupäev-pühapäev kell 10.00 – 14.00

Juhime tähelepanu, et kinnistu jäätmekonteineri kõrvale kuuski ladustada ei tohi, jäätmeettevõte  neid tasuta ära ei vii. Korteriühistu võib tellida jäätmevedajalt ajutise konteineri ning kõik kuused sinna kokku koguda.

Kontakt konteineri tellimiseks:

Tonis.mandre@keskkonnateenused.ee

Tel .53345620

Head kliendid!

Meie jäätmejaam on Taasiseseisvumispäeval suletud.

Ootame külastajaid taas 21.augustil

Info tel. 53041170

Keila linnavalitsuse esindajad koostöös NutriLoop´i biojäätmete konsultantidega külastavad 21.05- 31.05  juhuslikult valitud 100 eramaja elanikku, et viia end kurssi kohalike biojäätmete kogumise ja kompostimise harjumuste kohta. Lävepakuküsitluste tulemusi kasutatakse hilisema töö planeerimisel, et liigiti kogutud biojäätmete ringlussevõtt paraneks ja oleks elanikele lihtne ja arusaadav. Ukselt uksele küsitlus on osa käimasolevast biojäätmete projektist, mille esimeseks etapiks oli veebi- ja telefoniküsitlus. 

Keilas avatakse 14. veebruaril 2020 pidulikult uus jäätmejaam. Linnarahvas saab jäätmeid tooma hakata 15. veebruarist. Jäätmejaama rajamine läks maksma 460 000 eurot, summa hulka on arvestatud nii maa soetamine, ehituslik maksumus kui ka vajalik inventar ja juurdepääsutee rajamine. Projekti toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus 150 000 euroga. Ülejäänud kulu kaeti Keila linna eelarvest. Jäätmejaamas hakkab tegutsema operaatori hanke konkursi võitnud AS Keskkonnateenused.

Keila Jäätmejaama saab viia liigiti kogutud kodumajapidamises tekkinud jäätmeid – elektroonika, ravimid, suured kodumasinad, värvid, õlid, paber ja papp, pakendid, vanad rehvid, tekstiil. Uues jäätmejaamas on olemas prügipress, mis annab võimaluse suuri pakendijäätmeid lihtsalt ära anda.

Keila jäätmejaam on avatud viiel päeval nädalas, puhkepäevad on esmaspäev ja teisipäev. Kolmapäeval, neljapäeval ja reedel on jäätmejaam avatud kell 10-18, laupäeval ja pühapäeval kell 10-14. Täpsemat informatsiooni jäätmejaama kohta leiab kodulehelt www.keilajaatmejaam.ee

Jäätmejaama külastades peaks alati taskus olema ID kaart, sest selle alusel kontrollime elukohta kohaliku omavalitsuse täpsusega. Keila linna elanikule on paljude liigiti kogutud jäätmete äraandmine tasuta.

Jäätmejaam asub Keila linna serval, veepuhastusjaama vahetus naabruses, Uus – Paldiski tee 6

Keila linn ja OÜ NutriLoop alustavad projekti, mille pikaajalisem eesmärk on luua innovaatiline ja keskkonnasõbralik mudel biojäätmete väärindamiseks.

Biojäätmed on tegelikult kogu jäätmekäitluse võti – kui suudame selle materjali edukalt ringlusse võtta, siis on ka muu materjaliga palju lihtsam. Sellest aga olulisemgi on vaadata biojäätmeid kui osa loodusest – toitainete ringlusest, süsinikuringest ja toidusüsteemist. Tänaseks laialdaselt levinud intensiivpõllumajandusega kaasneb muldade vaesumine- võtame mullast toitaineid välja, kuid ei pane neid jätkusuutlikul viisil tagasi, lisades sinna sünteetilisi väetisi looduslike asemel. Selle tagajärjel on toidus kordades vähem toitaineid kui 50 aastat tagasi. Kui luua biojäätmetele kogukondlik lahendus, kus toitained ringlevad uue toidu kasvatamise eesmärgil, siis saab orgaaniline ressurss hoopis teise tähenduse.

NutriLoopi hinnangul ainuke võimalus selleks on luua lahendus biojäätmetele, mille abil saab nendes olevat ressurssi kasutada toidu kasvatamiseks. Just sellist keskkonda me plaanime koos Keila linnaga luua ning selleks oleme alustanud KIK projektiga, mille raames kaardistame hetkeolukorda ja selgitame välja milliste reaalsete tegevuste ning väärindamislahendustega edasi liikuda. Plaan on luua arenguvõimeline lahendus, mis loob väärtust kogukonnale pika ajal jooksul. Sellisel lahendusel on ka suur globaalne potentsiaal ja selline näidisprojekt annab võimaluse jõuda ka teistesse riikidesse.

Eesmärk on tagada keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik kogumine, käitlus kui ka lõpp toodete kasutus. Selle tulemusel saab iga Keila elanik saab olla kindel, et tema poolt liigiti kogutud biojäätmed saavad väärtuslikeks toodeteks, mida kasutavad lähipiirkonna põllumehed eelistatult mahedalt või taastavalt. Neid tooteid saab ka iga linna elanik kasutada oma koduaias ja lillepottides.

Praeguse projekti raames ootame elanikelt koostööd, et saaksime koguda mõtteid ja ettepanekuid, et selline uuendusmeelne mudel vastaks ootustele.

I etapp on uuringu läbiviimine koostöös Emoriga, sellega alustame lähikuudel.

Jälgige uudiseid!